telefon QR

Wyjazd edukacyjny do Warszawy

 

Wyjazd edukacyjny do Warszawy

15 kwietnia 2014 r. już od godziny 6:00 plac przed szkołą zapełniał się uczniami, którzy w ramach projektu ?Dobry zawód ? pewna przyszłość? (zajęcia z ICT i przedsiębiorczości) mieli wziąć udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Stolica przywitała nas lekką mżawką. Po chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, niebo zaczęło się przejaśniać. To pozwoliło na odbycie spaceru po Parku Łazienkowskim. Większość z nas po raz pierwszy zobaczyło Belweder, Pomnik Chopina, Teatr na Kępie.

W tym dniu informatycy odbyli wizytę w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Zwiedzili obiekt, zapoznali się z ofertą szkoły i uczestniczyli w specjalnie przygotowanym dla nich wykładzie. W tym samym czasie ekonomiści i handlowcy zobaczyli co dzieje się na sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Śledzili bieżące zmiany kursów akcji i indeksów giełdowych. Po wspólnym obiedzie, popołudnie upłynęło nam na spacerze po Rynku Starego Miasta. Zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później szybka kolacja i zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym. Tak minął dzień pierwszy.

Nazajutrz znów podzieliliśmy się na grupy ? jedna pojechała do Centrum Nauki Kopernik, druga do Sejmu i Senatu. Trudno ocenić, która z tych propozycji była atrakcyjniejsza. Informatycy odkrywali związki nauki z kulturą i codziennością. Ekonomiści i handlowcy mogli zasiąść w sejmowych ławach, uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Otrzymali pakiet materiałów poglądowych na ten temat, który zostanie wykorzystany podczas zajęć w szkole. Najwięcej emocji wzbudziło wspólne zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wybrano dla nas Trasę Piłkarza, gdzie na własnej skórze przekonaliśmy się, jaką drogę i procedury przechodzą piłkarze przed i po meczu. Zwiedziliśmy wszystkie zakamarki, w tym piłkarską szatnię.

Dzięki temu wyjazdowi skonfrontowaliśmy naszą wiedzę teoretyczną z jej wykorzystaniem w codziennym życiu społecznym, naukowym i kulturowym. Poznaliśmy także stare i nowe oblicze stolicy. Było warto.

Uczestnicy

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
sierpień 2022
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
1772368
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
50
338
50
1769767
4793
12906
1772368

Your IP: 44.200.175.255
Server Time: 2022-08-15 05:01:59
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Poniedziałek
15 sierpnia 2022
Imieniny obchodzą
Maria, Napoleon, Stefan, Stella, Trzebimir
Do końca roku zostało
139 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.