telefon QR

Realizowane projetky 2013

 

Realizowane projekty w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie:

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie stara się jak najlepiej wykorzystać środki unijne. W poprzednim roku szkolnym jednym w wielu realizowanych projektów był: ?Budujemy fundamenty pod europejską karierę zawodową?(zdjęcia1,2,3) w tym roku trwa realizacja projektu : "Pracownik na miarę pracodawcy" w ramach Wspólnotowego Programu Leonardo da Vinci. To ogromna szansa dla uczniów Technikum Budowlanego, którzy odbywają praktyki w Wielkiej Brytanii. Pierwsza 16. osobowa grupa na trzytygodniowy staż wyleci 6 maja natomiast druga 1 września 2013r.

Jeszcze przed wyjazdem zakwalifikowani do praktyk w Wielkiej Brytanii uczniowie odbywać będą kurs pedagogiczno-językowo-kulturowy z języka angielskiego w wymiarze 100 godzin (zdjęcie 4). Staż składa się z dwóch modułów: część pierwsza to zajęcia w Collage w Stafford, gdzie uczniowie uczestniczą w sesjach dydaktycznych branży budowlanej, część druga to praktyki w przedsiębiorstwach remontowo-budowlanych. W czasie wolnym młodzież uczestniczy w zajęciach rekreacyjno-sportowych, a w weekendy odbywa wycieczki do Londynu, Walii, Birmingham, Liverpoolu. Koordynatorami tych projektów są Anita Domagała i Anna Równicka-Wójcik

Kolejnym projektem, w którym szkoła bierze udział jest :"STAWIAM NA SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ !!! "realizowany przez DOM DORADZTWA BIZNESOWEGO "MM". Celem projektu jest uzyskanie wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego, a także podstaw przedsiębiorczości oraz praktyk zawodowych przez uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Zadania w projekcie to:

Warsztaty psychologiczne (Warsztaty mają za zadanie dostarczenie umiejętności rozwiązywania trudnych sytuacji stresowych generowanych warunkami szkolnymi, rodzinnymi i wynikającymi z relacji rówieśniczych).

Doradztwo psychologiczne On Line (Uczestnicy projektu, wykazujący problemy natury emocjonalnej, nie radzenia sobie z obowiązkami szkolnymi, mający styczność z substancjami psychoaktywnymi, przejawiający objawy uzależnienia, będą mogli anonimowo skierować pytanie do specjalisty drogą elektroniczną (e-mail)).

Doradztwo zawodowe (Celem jest planowanie przyszłej kariery zawodowej uczniów. Uczestnicy przejdą Test kompetencji zawodowych. Ostatecznym efektem doradztwa, będą Indywidualne Ścieżki Działania)

Szkolenia z podstaw przedsiębiorczości oraz praktyki zawodowe (W ramach 2 spotkań odbywają się: szkolenia i spotkania z przedsiębiorcą. Na koniec zajęć przeprowadzony zostanie test wiedzy nt. poruszanych zagadnień a 10% uczniów z najwyższą punktacją, przejdzie bezpłatne praktyki w wyznaczonej firmie).

Nad całością projektu czuwa pani Margareta Placek.

 

 

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
sierpień 2020
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
1435349
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
67
300
2612
1429907
3190
13362
1435349

Your IP: 34.238.248.103
Server Time: 2020-08-09 01:58:44
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Niedziela
9 sierpnia 2020
Imieniny obchodzą
Jan, Klarysa, Miłorad, Roland, Roman, Romuald
Do końca roku zostało
145 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.