telefon QR

DNI OTWARTE

  11 kwietnia br. w pińczowskim ?Staszicu? odbyły się tzw. dni otwarte szkoły, podczas których uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i obejrzeć placówkę z jej bogatym oraz nowoczesnym zapleczem dydaktycznym. Uczniowie z większości szkól gimnazjalnych- z Pińczowa i okolic- oraz inni zaproszeni goście ? wśród nich dyrektorzy i nauczyciele szkół gimnazjalnych oraz wójtowie - zostali miło powitani przez gospodarza placówki ? dyrektora Tadeusza Niewygodę. Dyrektor zwrócił uwagę na to, że sytuacja na rynku pracy pokazuje, iż faworyzowani są ci, którzy mają konkretny zawód. Młodzi ludzie, którzy chcą w ?Staszicu? nauczyć się przydatnego fachu, będą mieli w czym wybierać Nasi absolwenci oprócz świadectwa dojrzałości otrzymują także dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, a po kierunku technicznym mają większą możliwość znalezienia pracy. Starosta powiatu Jan Moskwa również zachęcał młodych ludzi ze szkół gimnazjalnych do kontynuowania nauki w murach naszej szkoły. 

 

Okazuje się, w naszym regionie wielu absolwentów gimnazjum deklaruje, że będzie kontynuowało naukę w technikum lub szkole zawodowej. W Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie gimnazjaliści znajdą szeroką ofertę edukacyjną i wiele zalet związanych z wyborem kierunku technicznego. W ?Staszicu? otwarte będą klasy kształcące w tradycyjnych, ale również nowoczesnych zawodach - technik handlowiec, technik ekonomista, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik budownictwa, technik usług fryzjerskich, technik technologii żywienia, technik energetyk, technik geodeta, technik drogownictwa, technik architektury krajobrazu, technik obsługi turystycznej, technik ochrony środowiska. Absolwenci gimnazjum mają też możliwość wyboru w ?Staszicu? szkoły, gdzie edukacja trwa trzy lata, tj. liceum ogólnokształcącego. Natomiast uczniowie, którzy planują naukę w zasadniczej szkole zawodowej, mogą dokonać wyboru wśród wielu propozycji. Szkoła oferuje bowiem kształcenie w zawodach - mechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń, elektromechanik, operator obrabiarek skrawających, blacharz, ślusarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, murarz, dekarz, cieśla, stolarz, monter konstrukcji budowlanych, monter izolacji budowlanych, elektryk (uprawnienia SEP), cukiernik, piekarz, rzeźnik-wędliniarz, fryzjer. Zajęcia praktyczne realizowane są w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych i zakładach pracy.

W przygotowanie dni Otwartych Szkoły zaangażowana była duża grupa nauczycieli pod kierunkiem dyrekcji i dzięki temu młodzi ludzie z gimnazjum mogli szczegółowo poznać naszą placówkę dydaktyczną. Uczniowie i inni zaproszeni goście obejrzeli prezentację multimedialną z ofertą edukacyjną szkoły i jej zaletami, zwiedzili placówkę i poznali sale dydaktyczne, warsztaty szkolne, internat, zobaczyli wystawy i kiermasze prezentujące różnorodne działania nauczycieli oraz uczniów, a także dorobek kół zainteresowań działających w ?Staszicu?.

M P

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
grudzień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1970096
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
223
419
223
1967174
3940
15414
1970096

Your IP: 3.235.60.197
Server Time: 2023-12-11 10:58:28
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Poniedziałek
11 grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało
21 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 

BIP
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.