Różowy październik.
- Szczegóły
- Admin
Miesiąc październik jest miesiącem raka piersi. Pojęcia: mastektomia, rak zrazikowy, rak przewodowy, nowotwór interwałowy, efekt Angeliny Jolie, BRC1, BRC2 – czy wiecie co znaczą? Nasi uczniowie, jak co roku uczestniczą w Marszu Różowej Wstążki, który organizowany jest przez Pińczowskie Amazonki – kobiety, które przeszły nowotwór piersi, które poddały się mastektomii jednostronnej lub obustronnej.
Płeć, wiek, kobieta czy mężczyzna – każdy z nas jest narażony na tego rodzaju nowotwór. Dlatego profilaktyka i wczesne wykrycie tego nowotworu prowadzi do jego szybszego wyleczenia czy skrócenia czasu cierpienia chorego – szybszego wyleczenia. Pamiętajmy o profilaktyce i badajmy się – zarówno kobiety, jak i mężczyźni, by nie było za późno!
,,Trzeba żyć bez względu na to, ile razy runęło niebo”.
David Herbert Lawrence
|
Dzisiaj jest
Czwartek 21 września 2023 Imieniny obchodzą Bożeciech, Bożydar, Hipolit, Hipolita, Ifigenia, Jonasz, Laurenty, Mateusz, Mira Do końca roku zostało 102 dni |