telefon QR

Uczniowie ze "Staszica" ponownie na praktykach w Anglii

Uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie ponownie na praktykach w Anglii

 

 

         Dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie pan Tadeusz Niewygoda wyraził swoje zadowolenie z wyjazdu grupy uczniów na zagraniczne praktyki - Młodzież z naszej szkoły miała okazję ponownie wyjechać do Anglii, gdzie uczniowie zdobywali doświadczenia zawodowe i zwiedzili wiele ciekawych miejsc na wyspie. W niedzielę 05 maja 2013 r. grupa 16. uczniów ze ?Staszica? - kierunek technik budownictwa wraz z 2 opiekunami, wyjechała na trzytygodniowy staż do Stafford w Anglii. Byli to uczestnicy projektu ?Pracownik na miarę pracodawcy? finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Po kilku godzinach lotu samolotem do Birmingham i podróży busem dotarli do Stafford. Tam czekały angielskie rodziny, u których mieszkali przez czas trwania stażu.
     W ramach praktyki uczniowie podzieleni byli na cztery grupy, którym przydzielono różne zadania, np. demontaż ścianek i sufitów podwieszanych z gips kartonu, demontaż stolarki okiennej i drzwiowej ,montaż parapetów okiennych , malowanie pomieszczeń. Uczestnicy stażu wyrazili pozytywne opinie o wyjeździe: . ,,Podczas rozmów z kolegami będę zachęcał ich do skorzystania z niecodziennej możliwości szkolenia się w środowisku europejskim. Taki wyjazd nie tylko przynosi korzyści zawodowe ,ale także uczy samodzielności, odpowiedzialności czy zaradności oraz jest okazją do szlifowania języka. Mając praktykę tylko w polskich firmach , nie miałbym okazji poznania nowych metod pracy czy systemów ,bo one niestety nie nadążają za nowinkami technologicznymi lub ich na nie po prostu nie stać.?
        W ramach przygotowania kulturowego odbyła m.in. się dwudniowa wycieczka do Londynu. To jedna z ważniejszych europejskich stolic nauki, kultury i sztuki, dlatego nie mogła uczniów ominąć wizyta w tamtejszych muzeach. Uczniowie wspominają: ?W National Gallery podziwialiśmy najsłynniejsze obrazy świata. W Natural History Museum oglądaliśmy szkielety dinozaurów, makietę wieloryba w naturalnej wielkości oraz niezliczoną ilość innych eksponatów, prezentujących rośliny, zwierzęta i minerały. W Science Museum prześledziliśmy rozwój nauki, techniki i przemysłu. Dowiedzieliśmy się między innymi jak działa maszyna parowa, zobaczyliśmy wnętrze kokpitu samolotu pasażerskiego oraz odkrywaliśmy tajniki kosmosu. Ciekawym przeżyciem była dla nas wizyta w chińskiej dzielnicy Chinatown, która jest jedną z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Mieliśmy okazję zobaczyć: gmach brytyjskiego parlamentu, Opactwo Westminsterskie, zegar Big Ben, pałac Buckingham i London Eye.?
           W następny weekend uczniowie pojechali na wycieczkę objazdową do Walii. Zwiedzili malowniczo położone miasteczko Llangollen, nadmorski kurort Llandudno oraz dwa średniowieczne zamki w Caernarfon i Conwy. Z zaciekawieniem obserwowali jak Walijczycy pielęgnują swoją tożsamość narodową, stosując chociażby podwójne nazewnictwo (angielskie i walijskie) na tablicach, szyldach, a nawet znakach drogowych. Duże wrażenie zrobiła na zwiedzających górzysta kraina - Snowdonia.
       W czasie pobytu w Stafford zorganizowane były również imprezy integracyjne, mające na celu zintegrowanie grupy i poznanie osób biorących udział w projekcie ze strony brytyjskiej. Zadowoleni,  pełni wrażeń i nowych doświadczeń zdobytych podczas 3 ? tygodniowego pobytu na stażu w Anglii wrócili w poniedziałek do szkoły.

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
grudzień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1970039
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
166
419
166
1967174
3883
15414
1970039

Your IP: 3.235.60.197
Server Time: 2023-12-11 09:51:25
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Poniedziałek
11 grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało
21 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 

BIP
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.