Dodatkowe procedury bezpieczeństwa
- Szczegóły
- Super User
Dodatkowe procedury bezpieczeństwa w dniu egzaminu
1.Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
W tym celu:
- zdający będą wpuszczani na teren szkoły różnymi wejściami, wg podziału na sale egzaminacyjne (dotyczy egzaminów z j. polskiego, matematyki, j.angielskiego):
- wejście od strony placu szkolnego (sali gimnastycznej):kl.4TI,4TB,TM1- ubiegłoroczni absolwenci)
- wejście od strony wejścia głównego (ul.Spółdzielczej):kl.4TP,4TO,TM2 - ubiegłoroczni absolwenci)
b) zdający po zakończeniu egzaminu powinni bezpośrednio iść do domu a wrażeniami po egzaminie podzielić się z kolegami z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie
2. W przypadku EM zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu.
3. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
Link do wytycznych
Wytyczne dotyczące organizowania i przeprowadzania w 2021r. egzaminów
Wytyczne dla przystępujących do egzaminu maturalnego
- Szczegóły
- Super User
Wytyczne dla przystępujących do egzaminu maturalnego w 2020 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie
I. Zdający oraz inne osoby biorące udział w organizowaniu i przeprowadzaniu egzaminów
1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa(zdający, nauczyciel), bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
2. Zdający oraz nauczyciel nie może przyjść na egzamin, jeżeli przebywa w domu z osobą na kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych albo sama jest objęta kwarantanną lub izolacją w warunkach domowych.
3. Podczas egzaminu w szkole mogą przebywać wyłącznie:
a) zdający
b) osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, tj. członkowie zespołów nadzorujących, obserwatorzy, osoby wyznaczone do przygotowania i obsługi oraz obsługujące sprzęt i urządzenia wykorzystywane w czasie egzaminu (np. komputery)
c) inni pracownicy szkoły odpowiedzialni za utrzymanie obiektu w czystości, dezynfekcję, obsługę szatni itp.
d) pracownicy odpowiednich służb, np. medycznych, jeżeli wystąpi taka konieczność.
Niedozwolone jest przebywanie na terenie szkoły osób innych niż wyżej wymienione.
4. W dniach, w których jest przeprowadzany egzamin, w szkole nie należy prowadzić zajęć edukacyjnych dla innych uczniów oraz konsultacji.
Dotyczy to w szczególności EM z przedmiotów, do których przystępują największe grupy zdających w szkole.
5. Zdający nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym książek, telefonów komórkowych, maskotek.
6. Na egzaminie każdy zdający korzysta z własnych przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd.
Zdający nie mogą pożyczać przyborów od innych zdających.
7. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Na egzamin można przynieść własną butelkę z wodą.
8. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego zapewnia kilku rezerwowych członków zespołów nadzorujących, którzy będą mogli, nawet w dniu egzaminu, zastąpić osoby, które z uzasadnionych powodów, w tym ze względu na chorobę, nie będą mogły przyjść do pracy w dniu egzaminu.
II. Środki bezpieczeństwa osobistego
1.Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający zachowują odpowiedni odstęp (co najmniej1,5m) oraz mają zakryte usta i nos.
2.Na teren szkoły mogą wejść wyłącznie osoby z zakrytymi ustami i nosem (maseczką jedno-lub wielorazową, materiałem, przyłbicą –w szczególności w przypadku osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką). Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły, z wyjątkiem sal egzaminacyjnych po zajęciu miejsc przez zdających.
Podczas wpuszczania uczniów do sali egzaminacyjnej członek zespołu nadzorującego może poprosić zdającego o chwilowe odsłonięcie twarzy w celu zweryfikowania jego tożsamości (konieczne jest wówczas zachowanie co najmniej1,5-metrowego odstępu).
3.Zdający są zobowiązani zakrywać usta i nos do momentu zajęcia miejsca w sali egzaminacyjnej. Po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej (w trakcie egzaminu) zdający ma obowiązek ponownie zakryć usta i nos, kiedy:
a) podchodzi do niego nauczyciel, aby odpowiedzieć na zadane przez niego pytanie
b) wychodzi do toalety
c) kończy pracę z arkuszem egzaminacyjnym i wychodzi z sali egzaminacyjnej.
4. Przewodniczący zespołu egzaminacyjnego, członkowie zespołu nadzorującego, obserwatorzy i inne osoby uczestniczące w przeprowadzaniu egzaminu, podczas poruszania się po sali egzaminacyjnej powinni mieć zakryte usta i nos. Mogą odsłonić twarz, kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc, przy zachowaniu niezbędnego odstępu.
5. Zarówno zdający, jak i członkowie zespołu nadzorującego mogą –jeżeli uznają to za właściwe –mieć zakryte usta i nos w trakcie egzaminu, nawet po zajęciu miejsca przy stoliku / stanowisku egzaminacyjnym (w przypadku zdających) lub kiedy obserwują przebieg egzaminu, siedząc albo stojąc (w przypadku członków zespołu nadzorującego i innych osób zaangażowanych w przeprowadzanie egzaminu w danej sali).
6. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą również korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminów odrębnej sali egzaminacyjnej. W takiej sytuacji minimalny odstęp, jaki musi zostać zachowany pomiędzy samymi zdającymi oraz zdającymi i członkami zespołu nadzorującego, wynosi 2m.
Szczegółowe rozwiązania techniczne związane z organizacją pracy zdających, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa
Sytuacja, w której dany zdający ze względów zdrowotnych nie może zakrywać ust i nosa, powinna zostać zgłoszona dyrektorowi szkoły nie później niż do 29 maja 2020 r.
Dyrektor szkoły niezwłocznie przekazuje informację o konieczności organizacji egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej dyrektorowi Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej.
7. Członkowie zespołu nadzorującego oraz inne osoby zaangażowane w przeprowadzanie egzaminu, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa za pomocą maseczki, powinni –kiedy jest to konieczne –używać przyłbicy, która nie utrudnia oddychania.
III. Środki bezpieczeństwa związane z organizacją przestrzeni, budynków, pomieszczeń
1.Wszystkie osoby wchodzące na teren szkoły mają obowiązek korzystać z płynu do dezynfekcji rąk(środek na bazie alkoholu, min. 60%), który dostępny jest przy wejściu do szkoły.
2. Płyn do dezynfekcji rąk będzie również dostępny w każdej salach egzaminacyjnych.
3. W przypadku egzaminu z przedmiotu, na którym dozwolone jest korzystanie przez grupę zdających z np. jednego słownika, z którego może korzystać więcej niż jedna osoba, konieczne jest korzystanie z płynu dezynfekcyjnego przed skorzystaniem z danego materiału egzaminacyjnego.
4. Egzamin będzie przeprowadzany w salach pod warunkiem zachowania odpowiednich odstępów pomiędzy zdającymi oraz pomiędzy zdającymi i członkami zespołu nadzorującego.
5. Ławki w sali egzaminacyjnej będą ustawione w taki sposób, aby pomiędzy zdającymi zachowany był co najmniej1,5-metrowy odstęp w każdym kierunku.
6. Miejsca dla członków zespołu nadzorującego również zostaną przygotowane z zachowaniem co najmniej1,5-metrowego odstępu od zdających oraz od pozostałych członków zespołu nadzorującego .
7. Na terenie szkoły jest wyznaczone i przygotowane pomieszczenie (wyposażone m.in. w środki ochrony osobistej i płyn dezynfekujący), w którym będzie można odizolować osobę w przypadku stwierdzenia objawów chorobowych.
IV. Dodatkowe procedury bezpieczeństwa w dniu egzaminu
1.Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą oraz przed salą egzaminacyjną przed rozpoczęciem egzaminu oraz po jego zakończeniu.
W tym celu:
a) zdający będą wpuszczani na teren szkoły różnymi wejściami, wg podziału na sale egzaminacyjne (dotyczy egzaminów z j. polskiego, matematyki, j.angielskiego, geografii):
- wejście od strony placu szkolnego (sali gimnastycznej):kl.4TI,4TB,TM1- ubiegłoroczni absolwenci)
- wejście od strony wejścia głównego (ul. Spółdzielczej ):kl.4TP,4TO,4TE,TM2 - ubiegłoroczni absolwenci)
b) zdający po zakończeniu egzaminu powinni bezpośrednio iść do domu a wrażeniami po egzaminie podzielić się z kolegami z wykorzystaniem mediów społecznościowych, komunikatorów, telefonicznie
2. W przypadku EM zdający potwierdzają swoją obecność na egzaminie, podpisując się w wykazie, korzystając z własnego długopisu.
3. Zdający może opuścić na stałe salę egzaminacyjną (jeżeli zakończył pracę z arkuszem) najpóźniej na 15 minut przed czasem wyznaczonym jako czas zakończenia pracy z arkuszem. W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu (nawet jeżeli zdający skończył pracę z arkuszem egzaminacyjnym) zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej.
V. Szczegółowe rozwiązania dotyczące przeprowadzania egzaminów z danego przedmiotu
1. W przypadku EM z informatyki, w przeddzień egzaminu zdający sprawdza, w ciągu jednej godziny, poprawność działania komputera, na którym będzie zdawał egzamin, i wybranego przez siebie oprogramowania. Sprawdzanie to odbywa się w obecności administratora (opiekuna) pracowni oraz członka zespołu nadzorującego, w czasie wyznaczonym przez przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego (dyrektora szkoły).
Jeżeli podczas sprawdzania poprawności działania sprzętu konieczna będzie komunikacja zdającego z administratorem pracowni albo z członkiem zespołu nadzorującego, wszystkie osoby powinny mieć zakryte usta i nos.
VI.Postępowanie w przypadku podejrzenia zakażenia u członka zespołu egzaminacyjnego lub u zdającego
1.Jeżeli zdający lub członek zespołu nadzorującego przejawia niepokojące objawy choroby, przewodniczący zespołu nadzorującego lub członek zespołu nadzorującego informuje o tym przewodniczącego zespołu egzaminacyjnego, który zapewnia odizolowanie zdającego lub innej osoby przejawiającej objawy choroby w odrębnym pomieszczeniu lub wyznaczonym miejscu z zapewnieniem minimum 2 m odległości od innych osób (sala nr 1).Następnie postępuje zgodnie ze szczegółowymi rozwiązaniami organizacyjnymi, zawartymi w wytycznych CKE.
Opracowała:
Renata Niewada
(na podstawie Wytycznych CKE dotyczących organizowania i przeprowadzania egzaminów)
KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW
- Szczegóły
- Super User
KONSULTACJE DLA MATURZYSTÓW
odbędą się od 25 maja do 05 czerwca 2020r.
PROWADZONE BĘDĄ PRZEZ POSZCZEGÓLNYCH NAUCZYCIELI W SZKOLE,
W SALACH LEKCYJNYCH, W KTÓRYCH ODBYWAŁY SIĘ LEKCJE
W NASTĘPUJĄCYCH DNIACH :
Nauczyciel
|
Dzień tygodnia |
godzina |
Klasy IV |
Przedmiot |
Koniusz Krzysztof |
czwartek |
9.30 – 12.05 |
Ti, TB, TE, TP. TO |
\Matematyka |
Łaganowska Renata |
poniedziałek |
9.30 – 12.05 |
Ti, TE, TP, TO |
Jęz. polski |
Łęczek Monika |
poniedziałek |
8.40 – 11.15 |
TB |
Jęz. polski |
Piątek Beata |
wtorek środa piątek |
9.30 - 10.15 |
Ti, TB |
Jęz. angielski |
Opoka Anna |
wtorek środa |
10.30 - 12.05 11.20 – 12.05 |
TO |
Jęz. angielski |
Płatek Marta |
poniedziałek |
12.10 – 14.35 |
TP, TE |
Jęz. angielski |
Kędzierski Stanisław |
wtorek |
7.50 – 10.15 |
TO, TE |
Geografia |
Dusik Małgorzata |
czwartek |
13.30 – 15.55 |
Ti |
Informatyka |
Podpisał:
Dyrektor Szkoły
mgr Tadeusz Niewygoda
|
Dzisiaj jest
Niedziela 28 maja 2023 Imieniny obchodzą Augustyn, German, Jaromir, Priam, Wiktor, Wiktoriusz, Wilhelm, Wrócimir Do końca roku zostało 218 dni |