telefon QR

Wyjazd edukacyjny

www.kapitalludzki.gov.pl                           www.pokl.sbrr.pl                                www.efs.gov.pl  

projektyban 1

 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

 Wyjazd edukacyjny do Warszawy

15 kwietnia 2014 r. już od godziny 6:00 plac przed szkołą zapełniał się uczniami, którzy w ramach projektu ?Dobry zawód ? pewna przyszłość? (zajęcia z ICT i przedsiębiorczości) mieli wziąć udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Stolica przywitała nas lekką mżawką. Po chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, niebo zaczęło się przejaśniać. To pozwoliło na odbycie spaceru po Parku Łazienkowskim. Większość z nas po raz pierwszy zobaczyło Belweder, Pomnik Chopina, Teatr na Kępie.

W tym dniu informatycy odbyli wizytę w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Zwiedzili obiekt, zapoznali się z ofertą szkoły i uczestniczyli w specjalnie przygotowanym dla nich wykładzie. W tym samym czasie ekonomiści i handlowcy zobaczyli co dzieje się na sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Śledzili bieżące zmiany kursów akcji i indeksów giełdowych. Po wspólnym obiedzie, popołudnie upłynęło nam na spacerze po Rynku Starego Miasta. Zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później szybka kolacja i zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym. Tak minął dzień pierwszy.

Nazajutrz znów podzieliliśmy się na grupy ? jedna pojechała do Centrum Nauki Kopernik, druga do Sejmu i Senatu. Trudno ocenić, która z tych propozycji była atrakcyjniejsza. Informatycy odkrywali związki nauki z kulturą i codziennością. Ekonomiści i handlowcy mogli zasiąść w sejmowych ławach, uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Otrzymali pakiet materiałów poglądowych na ten temat, który zostanie wykorzystany podczas zajęć w szkole. Najwięcej emocji wzbudziło wspólne zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wybrano dla nas Trasę Piłkarza, gdzie na własnej skórze przekonaliśmy się, jaką drogę i procedury przechodzą piłkarze przed i po meczu. Zwiedziliśmy wszystkie zakamarki, w tym piłkarską szatnię.

Dzięki temu wyjazdowi skonfrontowaliśmy naszą wiedzę teoretyczną z jej wykorzystaniem w codziennym życiu społecznym, naukowym i kulturowym. Poznaliśmy także stare i nowe oblicze stolicy. Było warto.

Uczestnicy

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
maj 2022
pwścpsn
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
1740246
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
241
698
2991
1734080
12459
21799
1740246

Your IP: 100.24.115.215
Server Time: 2022-05-29 07:59:42
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Niedziela
29 maja 2022
Imieniny obchodzą
Bogusława, Maksymilian, Maria Magdalena, Teodor, Teodozja
Do końca roku zostało
217 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.