telefon QR

Wyjazd edukacyjny

www.kapitalludzki.gov.pl                           www.pokl.sbrr.pl                                www.efs.gov.pl  

projektyban 1

 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

 Wyjazd edukacyjny do Warszawy

15 kwietnia 2014 r. już od godziny 6:00 plac przed szkołą zapełniał się uczniami, którzy w ramach projektu ?Dobry zawód ? pewna przyszłość? (zajęcia z ICT i przedsiębiorczości) mieli wziąć udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Stolica przywitała nas lekką mżawką. Po chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, niebo zaczęło się przejaśniać. To pozwoliło na odbycie spaceru po Parku Łazienkowskim. Większość z nas po raz pierwszy zobaczyło Belweder, Pomnik Chopina, Teatr na Kępie.

W tym dniu informatycy odbyli wizytę w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Zwiedzili obiekt, zapoznali się z ofertą szkoły i uczestniczyli w specjalnie przygotowanym dla nich wykładzie. W tym samym czasie ekonomiści i handlowcy zobaczyli co dzieje się na sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Śledzili bieżące zmiany kursów akcji i indeksów giełdowych. Po wspólnym obiedzie, popołudnie upłynęło nam na spacerze po Rynku Starego Miasta. Zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później szybka kolacja i zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym. Tak minął dzień pierwszy.

Nazajutrz znów podzieliliśmy się na grupy ? jedna pojechała do Centrum Nauki Kopernik, druga do Sejmu i Senatu. Trudno ocenić, która z tych propozycji była atrakcyjniejsza. Informatycy odkrywali związki nauki z kulturą i codziennością. Ekonomiści i handlowcy mogli zasiąść w sejmowych ławach, uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Otrzymali pakiet materiałów poglądowych na ten temat, który zostanie wykorzystany podczas zajęć w szkole. Najwięcej emocji wzbudziło wspólne zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wybrano dla nas Trasę Piłkarza, gdzie na własnej skórze przekonaliśmy się, jaką drogę i procedury przechodzą piłkarze przed i po meczu. Zwiedziliśmy wszystkie zakamarki, w tym piłkarską szatnię.

Dzięki temu wyjazdowi skonfrontowaliśmy naszą wiedzę teoretyczną z jej wykorzystaniem w codziennym życiu społecznym, naukowym i kulturowym. Poznaliśmy także stare i nowe oblicze stolicy. Było warto.

Uczestnicy

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
grudzień 2023
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1970089
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
216
419
216
1967174
3933
15414
1970089

Your IP: 3.235.60.197
Server Time: 2023-12-11 10:53:32
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Poniedziałek
11 grudnia 2023
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan, Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało
21 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 

BIP
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.