telefon QR

Wyjazd edukacyjny

www.kapitalludzki.gov.pl                           www.pokl.sbrr.pl                                www.efs.gov.pl  

projektyban 1

 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

 Wyjazd edukacyjny do Warszawy

15 kwietnia 2014 r. już od godziny 6:00 plac przed szkołą zapełniał się uczniami, którzy w ramach projektu ?Dobry zawód ? pewna przyszłość? (zajęcia z ICT i przedsiębiorczości) mieli wziąć udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Stolica przywitała nas lekką mżawką. Po chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, niebo zaczęło się przejaśniać. To pozwoliło na odbycie spaceru po Parku Łazienkowskim. Większość z nas po raz pierwszy zobaczyło Belweder, Pomnik Chopina, Teatr na Kępie.

W tym dniu informatycy odbyli wizytę w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Zwiedzili obiekt, zapoznali się z ofertą szkoły i uczestniczyli w specjalnie przygotowanym dla nich wykładzie. W tym samym czasie ekonomiści i handlowcy zobaczyli co dzieje się na sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Śledzili bieżące zmiany kursów akcji i indeksów giełdowych. Po wspólnym obiedzie, popołudnie upłynęło nam na spacerze po Rynku Starego Miasta. Zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później szybka kolacja i zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym. Tak minął dzień pierwszy.

Nazajutrz znów podzieliliśmy się na grupy ? jedna pojechała do Centrum Nauki Kopernik, druga do Sejmu i Senatu. Trudno ocenić, która z tych propozycji była atrakcyjniejsza. Informatycy odkrywali związki nauki z kulturą i codziennością. Ekonomiści i handlowcy mogli zasiąść w sejmowych ławach, uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Otrzymali pakiet materiałów poglądowych na ten temat, który zostanie wykorzystany podczas zajęć w szkole. Najwięcej emocji wzbudziło wspólne zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wybrano dla nas Trasę Piłkarza, gdzie na własnej skórze przekonaliśmy się, jaką drogę i procedury przechodzą piłkarze przed i po meczu. Zwiedziliśmy wszystkie zakamarki, w tym piłkarską szatnię.

Dzięki temu wyjazdowi skonfrontowaliśmy naszą wiedzę teoretyczną z jej wykorzystaniem w codziennym życiu społecznym, naukowym i kulturowym. Poznaliśmy także stare i nowe oblicze stolicy. Było warto.

Uczestnicy

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
październik 2021
pwścpsn
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1639691
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
74
351
425
1636033
9767
10975
1639691

Your IP: 34.231.243.21
Server Time: 2021-10-19 01:49:57
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Wtorek
19 października 2021
Imieniny obchodzą
Ferdynand, Fryda, Pelagia, Pelagiusz, Piotr, Siemowit, Skarbimir, Toma, Ziemowit
Do końca roku zostało
74 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.