telefon QR

Wyjazd edukacyjny

www.kapitalludzki.gov.pl                           www.pokl.sbrr.pl                                www.efs.gov.pl  

projektyban 1

 Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

 

 

 Wyjazd edukacyjny do Warszawy

15 kwietnia 2014 r. już od godziny 6:00 plac przed szkołą zapełniał się uczniami, którzy w ramach projektu ?Dobry zawód ? pewna przyszłość? (zajęcia z ICT i przedsiębiorczości) mieli wziąć udział w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Stolica przywitała nas lekką mżawką. Po chwili, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, niebo zaczęło się przejaśniać. To pozwoliło na odbycie spaceru po Parku Łazienkowskim. Większość z nas po raz pierwszy zobaczyło Belweder, Pomnik Chopina, Teatr na Kępie.

W tym dniu informatycy odbyli wizytę w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Zwiedzili obiekt, zapoznali się z ofertą szkoły i uczestniczyli w specjalnie przygotowanym dla nich wykładzie. W tym samym czasie ekonomiści i handlowcy zobaczyli co dzieje się na sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych. Śledzili bieżące zmiany kursów akcji i indeksów giełdowych. Po wspólnym obiedzie, popołudnie upłynęło nam na spacerze po Rynku Starego Miasta. Zobaczyliśmy zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Później szybka kolacja i zakwaterowanie w schronisku młodzieżowym. Tak minął dzień pierwszy.

Nazajutrz znów podzieliliśmy się na grupy ? jedna pojechała do Centrum Nauki Kopernik, druga do Sejmu i Senatu. Trudno ocenić, która z tych propozycji była atrakcyjniejsza. Informatycy odkrywali związki nauki z kulturą i codziennością. Ekonomiści i handlowcy mogli zasiąść w sejmowych ławach, uczestniczyli w wykładzie dotyczącym historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Otrzymali pakiet materiałów poglądowych na ten temat, który zostanie wykorzystany podczas zajęć w szkole. Najwięcej emocji wzbudziło wspólne zwiedzanie Stadionu Narodowego. Wybrano dla nas Trasę Piłkarza, gdzie na własnej skórze przekonaliśmy się, jaką drogę i procedury przechodzą piłkarze przed i po meczu. Zwiedziliśmy wszystkie zakamarki, w tym piłkarską szatnię.

Dzięki temu wyjazdowi skonfrontowaliśmy naszą wiedzę teoretyczną z jej wykorzystaniem w codziennym życiu społecznym, naukowym i kulturowym. Poznaliśmy także stare i nowe oblicze stolicy. Było warto.

Uczestnicy

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
czerwiec 2019
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1245960
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
282
329
1370
1241467
7681
12336
1245960

Your IP: 54.210.158.163
Server Time: 2019-06-20 22:02:03
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Czwartek
20 czerwca 2019
Imieniny obchodzą
Bogna, Bogumiła, Bożena, Florentyna, Franciszek, Michał, Rafał, Rafaela, Sylwery
Do końca roku zostało
195 dni

logo cke

odnośnik,jpg
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. ? zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.