telefon QR

Realizowane projetky w 2013

Realizowane projekty w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie:

 

Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica w Pińczowie stara się jak najlepiej wykorzystać środki unijne. W poprzednim roku szkolnym jednym w wielu realizowanych projektów był: ?Budujemy fundamenty pod europejską karierę zawodową?(zdjęcia1,2,3) w tym roku trwa realizacja projektu :?Pracownik na miarę pracodawcy?w ramach Wspólnotowego Programu Leonardo da Vinci. To ogromna szansa dla uczniów Technikum Budowlanego, którzy odbywają praktyki w Wielkiej Brytanii. Pierwsza 16. osobowa grupa na trzytygodniowy staż wyleci 6 maja natomiast druga 1 września 2013r.

Jeszcze przed wyjazdem zakwalifikowani do praktyk w Wielkiej Brytanii uczniowie odbywać będą kurs pedagogiczno-językowo-kulturowy z języka angielskiego w wymiarze 100 godzin (zdjęcie 4). Staż składa się z dwóch modułów: część pierwsza to zajęcia w Collage w Stafford, gdzie uczniowie uczestniczą w sesjach dydaktycznych branży budowlanej, część druga to praktyki w przedsiębiorstwach remontowo-budowlanych. W czasie wolnym młodzież uczestniczy w zajęciach rekreacyjno-sportowych, a w weekendy odbywa wycieczki do Londynu, Walii, Birmingham, Liverpoolu. Koordynatorami tych projektów są Anita Domagała i Anna Równicka-Wójcik

 

Kolejnym projektem, w którym szkoła bierze udział jest : "STAWIAM NA SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ !!!" realizowany przezDOM DORADZTWA BIZNESOWEGO "MM" . Celem projektu jestuzyskanie wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego, a także podstaw przedsiębiorczości oraz praktyk zawodowych przez uczniów szkół prowadzących kształcenie zawodowe. Zadania w projekcie to:

Warsztaty psychologiczne (Warsztaty mają za zadanie dostarczenie umiejętności rozwiązywania trudnych sytuacji stresowych generowanych warunkami szkolnymi, rodzinnymi i wynikającymi z relacji rówieśniczych).

Doradztwo psychologiczne On Line (Uczestnicy projektu, wykazujący problemy natury emocjonalnej, nie radzenia sobie z obowiązkami szkolnymi, mający styczność z substancjami psychoaktywnymi, przejawiający objawy uzależnienia, będą mogli anonimowo skierować pytanie do specjalisty drogą elektroniczną (e-mail)).

Doradztwo zawodowe (Celem jest planowanie przyszłej kariery zawodowej uczniów. Uczestnicy przejdą Test kompetencji zawodowych. Ostatecznym efektem doradztwa, będą Indywidualne Ścieżki Działania)

Szkolenia z podstaw przedsiębiorczości oraz praktyki zawodowe (W ramach 2 spotkań odbywają się: szkolenia i spotkania z przedsiębiorcą. Na koniec zajęć przeprowadzony zostanie test wiedzy nt. poruszanych zagadnień a 10% uczniów z najwyższą punktacją, przejdzie bezpłatne praktyki w wyznaczonej firmie).

Nad całością projektu czuwa pani Margareta Placek.

 


English French German Italian Portuguese Russian Spanish
wrzesień 2020
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
1457819
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
440
747
2891
1451579
9555
16105
1457819

Your IP: 3.237.71.23
Server Time: 2020-09-18 13:45:25
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Piątek
18 września 2020
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda, Stefania, Tytus, Zachariasz
Do końca roku zostało
105 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.