Strona główna
Struktura
Baza szkoły
Biblioteka
Statut szkoły
Kalendarz r.sz
Nauczyciele
Kalendarium
Patron
Kanon
Symbole
Uroczystości
Koła
Konkursy
Osiągnięcia
Zawody
Rajdy
Kronika
Publikacje
Sponsorzy
Współpraca
Księga gości
Forum
Aktualizacje

Liczba odwiedzin:

Adresy WWW
Powiat Pińczowski
Hosting

Nasze spotkanie z wychowankami z Winiar

Zespół Szkół Zawodowych w Pińczowie od wielu już lat ściśle współpracuje z Placówką Wychowawczo-Opiekuńczą w Winiarach. Coroczne spotkania należą już do tradycji. Zwykle w tych spotkaniach uczestniczyło kilka członkiń szkolnego klubu PCK wraz z opiekunką p. Anną Opoką.

W tym roku do grona osób odwiedzających placówkę w Winiarach dnia 15.02.2008 przyłączyła się liczniejsza grupa młodzieży wraz z opiekunami p. Małgorzatą Śledzik i p. Mariolą Kumor. Uczniowie z klas Ib, I f, III th zaprezentowali inscenizację słowno-muzyczną następujących legend:
"Legenda o powstaniu Pińczowa i jego nazwie"
"Legenda o herbie Pińczowa"
"Legenda ludowa o nazwie Nida"

Program został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli z naszej szkoły: p. Magdaleny Pikul, p. Małgorzaty Śledzik, p. Marioli Kumor. W przedstawieniu udział wzięli:
1. Karolina Bębenek
2. Sylwia Kozana
3. Magdalena Świetlik
4. Klaudia Religa
5. Magdalena Mazur
6. Katarzyna Ślusarczyk
7. Karolina Lachowicz
8. Piotr Kuk
9. Krzysztof Kwiecień
10.Michał Chrobot

Wychowankowie zostali wcześniej poinformowani o naszej wizycie i z niecierpliwością czekali na przyjazd starszych kolegów. Już od progu serdecznie powitały nas zaciekawione buzie dzieci. Wszyscy wychowankowie wraz z panią dyrektor p. Ligią Płonką oraz z wychowawcami zgromadzili się w świetlicy.
Z wielkim zaciekawieniem i zachwytem w oczach oglądali prezentowane przedstawienie, żywo reagowali na sytuacje prezentowane na scenie. Najmłodsze dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w konkursie, dotyczącym obejrzanego przedstawienia, trafnie i poprawnie odpowiadały na zadawane pytania, co świadczyło o tym, że wnikliwie obejrzały przedstawienie.
Po przedstawieniu dzieci otrzymały z rąk opiekunki szkolnego koła PCK p. Anny Opoki torby turystyczne, które zostały zakupione ze składek uczniowskich oraz pieniędzy zebranych przez p. Mariolę Kumor i młodzież z internatu przy naszej szkole podczas kiermaszu świątecznego.
Młodzież naszej szkoły miała możliwość zapoznać się bliżej z wychowankami placówki. Mogli porozmawiać i o szkole, i o ich codziennym życiu. Uczniowie naszej szkoły zachęcali gimnazjalistów do wyboru w przyszłości ZSZ w Pińczowie. Młodzież zobaczyła, jak mieszkają wychowankowie, jak np. w kuchni uczą się samodzielności i odpowiedzialności. Wyjechaliśmy żegnani przez wychowanków myśląc już o kolejnym spotkaniu za rok.

Opracowała: Małgorzata Śledzik



Klaudia Relicja w roli Nidy


Krzysztof Kwiecień jako wędrowny kupiec - z legendy o herbie Pińczowa


Karolina Bębenek, Krzysztof Kwiecień wspólnie z p. Małgorzatą Śledzik prowadzą konkurs na temat obejrzanego przedstawienia


Wychowankowie Domu Dziecka chętnie odpowiadali na pytania konkursowe


Karolina Bębenek rozdaje nagrody za poprawne odpowiedzi w tle


Współne zdjęcie wychowanków Domu Dziecka z panią dyrektor Lidią Płonką i uczniów z naszej szkoły z p. Anną Opoką opiekunką SK PCK i p. Mariolą Kumor








 
HOME

© Stanisław Dabiński.