telefon QR

Pierwsze w regionie Centrum Edukacji Technicznej

wielkość:

 

Ideą powstania Centrum Edukacji Technicznej jest stworzenie pracowni do praktycznej nauki zawodu na najnowszych obrabiarkach CNC produkcji USA, które są wykorzystywane do precyzyjnej obróbki metali – poinformował dyrektor placówki Tadeusz Niewygoda. Dodał, że priorytetem jest szkolnictwo zawodowe.

– To ważne wydarzenie dla szkoły, powiatu i dla regionu. Uważam, że współpraca zwiększy możliwości kształcenia uczniów i nauczycieli. Firma będzie nas wspomagać także pomocami dydaktycznymi – mówił.

Andrzej Łaszczyk, dyrektor działu projektów szkolnych firmy Abplanalp poinformował, że firma będzie nawiązywać współpracę z potencjalnymi pracodawcami, by młodzież po ukończeniu szkoły miała możliwość zatrudnienia. Dodał, że dzisiejszy rynek potrzebuje wykwalifikowanych operatorów maszyn CNC.

– Rynek pracy jest bardzo szeroki. Zaczynając od przemysłu motoryzacyjnego, lotniczego, produkującego turbiny wiatrowe, generatory, elementy hydrauliczne. Trzeba podkreślić, że jest to praca bardzo dobrze płatna – mówi.

– To bardzo wartościowe miejsce dla szkolnictwa zawodowego – podkreśliła Katarzyna Nowacka – świętokrzyski wicekurator oświaty.

– Dostęp do nowoczesnych maszyn, na których będą pracować uczniowie po ukończeniu szkoły, to duża wartość. Z pewnością wzrosną ich szanse na rynku pracy. Możliwość uczenia się zawodu na tak nowoczesnym sprzęcie będzie dodatkową motywacją do tego, by zdobywać umiejętności zawodowe na najwyższym poziomie.

Starosta pińczowski Zbigniew Kierkowski mówił, że środowa uroczystość to kolejny etap rozwoju pińczowskiej placówki. Przypomniał, że w 2018 i 2019 roku dzięki unijnemu dofinansowaniu przeprowadzono modernizacje i doposażenie warsztatów szkolnych. Zostały przebudowane pomieszczenia i powstało18 pracowni.

– Teraz awansujemy do „pierwszej ligi”. Uczniowie mogą uzyskiwać certyfikaty do obsługi najnowocześniejszych obrabiarek na świecie. To krok milowy w podniesieniu efektywności nauczania w Zespole Szkół Zawodowych w Pińczowie – dodał.

Pracownia w pińczowskim „Staszicu” jest 36 placówką w Polsce w której będzie działać Centrum Edukacji Technicznej.

 

 

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
czerwiec 2024
pwścpsn
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
2035784
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
205
367
1631
2031276
5338
11672
2035784

Your IP: 3.230.173.188
Server Time: 2024-06-14 08:50:56
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Piątek
14 czerwca 2024
Imieniny obchodzą
Bazylid, Bazylis, Eliza, Justyn, Justyna, Ninogniew, Walerian, Waleriana
Do końca roku zostało
201 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 

BIP
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.