telefon QR

Pracownik na miarę pracodawcy ODD

,,Pracownik na miarę pracodawcy?

PROGRAM: ?UCZENIE SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE? ? Leonardo da Vinci

Czym jest program Leonardo da Vinci?

Program Leonardo da Vinci jest jednym z czterech głównych programów sektorowych programu Unii Europejskiej ?Uczenie się przez całe życie?. Propaguje działania zmierzające do poprawy jakości, atrakcyjności i skuteczności kształcenia i szkolenia zawodowego oraz dostosowania systemu edukacyjnego do wymogów rynku pracy.

Zmierza do poprawy konkurencyjności europejskiego rynku pracy przez pomoc obywatelom Unii Europejskiej w zdobywaniu nowych umiejętności, wiedzy i kwalifikacji. Promuje też innowacje i udoskonalenia systemów kształcenia zawodowego

Cele programu

Program ma na celu promowanie mobilności pracowników na europejskim rynku pracy oraz wdrażanie innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych dla podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Program Leonardo da Vinci promuje innowacyjne podejścia do edukacji i doskonalenia zawodowego, w taki sposób, aby systemy kształcenia jak najpełniej odpowiadały potrzebom rynku pracy. Program Leonardo da Vinci wspiera także mobilność pracowników na europejskim rynku pracy, aby absolwenci i pracownicy zdobywali nowe kwalifikacje w czasie staży i praktyk zawodowych oraz doskonalili swoje umiejętności według nowoczesnych standardów. Niezwykle ważne jest przy tym kształtowanie otwartości i wrażliwości międzykulturowej, nauka języków obcych oraz umiejętności adaptowania się do warunków życia i pracy w różnych krajach europejskich. Program wspiera jedynie działania międzynarodowe. Promowanie mobilności jest jednym z podstawowych priorytetów Unii Europejskiej.

Program Leonardo da Vinci wspiera osoby na wszystkich etapach życia w zdobywaniu wykształcenia, kwalifikacji i doświadczenia zawodowego poza granicami własnego kraju, promując uczenie się od siebie nawzajem, wymianę wiedzy i doświadczenia oraz wzajemne zrozumienie kształcenia i szkolenia zawodowego oraz wszelkie wysiłki zmierzające do ich uatrakcyjnienia w oczach potencjalnych użytkowników. Wspiera wymianę wiedzy, innowacji oraz doświadczenie pomiędzy poszczególnymi uczestnikami sektora kształcenia i szkolenia zawodowego. Program Leonardo da Vinci jest częścią programu edukacyjnego Unii Europejskiej "Uczenie się przez całe życie". Będzie on realizowany od 1 lutego 2013r. do końca roku 2013 r.

Staże zawodowe w programie Leonardo da Vinci

Przez staże / praktyki zawodowe rozumiemy wyjazdy zagraniczne na określony czas szkolenia i zdobywania doświadczenia zawodowego przez uczestnika projektu. Wyjazd powinien odbyć się do organizacji partnerskiej w innym kraju, w ramach współpracy między instytucjami szkolącymi i przedsiębiorstwami. Staż / praktyka musi stanowić integralną część szkolenia zawodowego i ma na celu rozwój zawodowy uczestników.

Cele projektów stażowych:

- Wspieranie uczestników działań szkoleniowych w zdobywaniu i wykorzystywaniu wiedzy, umiejętności i kwalifikacji w nowym środowisku zawodowym, aby ułatwiać im dalszy rozwój osobisty.

- Umożliwienie uczestnikom poznania środowiska zawodowego, organizacji i kultury pracy w innym kraju, zachęcanie do otwartości i współpracy, wspieranie zdolności adaptacyjnych oraz uwrażliwienie na rojnice mentalne i kulturowe.

Projekt Pracownik na miarę pracodawcy - zagraniczne praktyki zawodowe. W projekcie bierze udział 32 uczniów, w wieku 17 i 18 lat, kształcących się w zawodzie technik budownictwa ,w systemie dziennym. Uczniowie pochodzą z II i III klasy, ze szkoły ponadgimnazjalnej ZSZ im. St. Staszica w Pińczowie.

Organizacją partnerską w projekcie jest Polaris Enterprise, jest ona firmą konsultingową, prywatnym rodzinnym biznesem mającym siedzibę w Stafford, w którym zaangażowanych jest kilku współpracowników. Firma zajmuje się kompleksową obsługą grup oraz indywidualnych studentów, obcokrajowców przybywających do Wielkiej Brytanii. W zakresie programów unijnych, a zwłaszcza programu Leonardo da Vinci, firma organizuje miejsca praktyk i staży zawodowych, zajęcia warsztatowe, pomaga w poszukiwaniu i kojarzeniu odpowiednich partnerów do wymiany doświadczeń grup zawodowych. Polaris organizuje również kursy językowe w zakresie języka angielskiego ogólnego i specjalistycznego oraz opracowuje materiały dydaktyczne do nauki języka. Polaris działa nie tylko na obszarze miasta Stafford, ale również na terenie całej, dużej aglomeracji Birmingham, czyli praktycznie obejmuje region West Midlands. Ogromne doświadczenie w pracy z młodzieżą i doskonała znajomość regionu sprawia, że firma jest w stanie znaleźć odpowiednie miejsca odbywania staży oraz zapewnić kompleksową obsługę uczestnikom swoich kursów, staży czy wymian, polegającą na zorganizowaniu zakwaterowania z pełnym wyżywieniem u rodzin angielskich, zajęć czasu wolnego oraz wycieczek krajoznawczych do najciekawszych miejsc w Anglii i pobliskiej Walii.

Nad całością pobytu i prawidłowym przebiegiem praktyk (oraz zajęć warsztatowych) będzie czuwała Pani Hilary Chalmers zajmująca się w firmie organizacją staży. Pani Chalmer pracowała wiele lat w oddziale firmy Marks and Spencer, gdzie do jej obowiązków należało między innymi opieka nad stażystami. A od kilku lat organizuje staże w firmie Polaris. O prawidłowe zakwaterowanie i wyżywienie będzie dbał Pan Derek Bunting. Państwo Bunting są sami również od kilkunastu lat tzw. "host family" z ogromnym doświadczeniem w tej dziedzinie. Natomiast codzienny kontakt z grupą oraz wszelkie zajęcia w czasie wolnym będzie zapewniał uczestnikom Pan Piotr Wysocki, Polak mieszkający już kilka lat w Stafford, znający doskonale miasto i okolice oraz realia życia w Anglii .

Projekt zakłada wymianę doświadczeń i informacji związanych z budownictwem , oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych i językowych. Praktyki odbywają się w j. angielskim.

Grupy w projekcie

Uczniowie tj. 32 osoby będą podzieleni na dwie grupy w którym jedna wyjedzie w maju druga pod koniec września 2013 roku.

Oczekiwane rezultaty projektu:

-zwiększenie kwalifikacji zawodowych uczestników

-kształtowanie umiejętności komunikacji społecznej i dojrzałości emocjonalnej,

-podwyższenie znajomości j .angielskiego

-uzyskanie przez uczestników certyfikatów "EUROPASS MOBILITY"

-nabycie otwartości i tolerancji w stosunku do odmiennej kultury i tradycji.

Ze środków projektu uczestnik zakwalifikowany do wyjazdu otrzymuje następujące świadczenia:

a) koszty podróży (podróż tam i z powrotem do miejsca odbywania stażu oraz koszty przejazdu w miejscu stażu),

b) koszty ubezpieczenia,

c) koszty pobytu - wydatki te będą regulowane przez Beneficjenta bezpośrednio z organizacją partnerską.

d) kieszonkowe - wypłacone przed wyjazdem,

e) koszty przygotowania do wyjazdu (kursy językowe, pedagogiczne i kulturowe) oraz zarządzanie projektem.

Warunki rekrutacji

Każdy uczeń, aby wyjechać na staż musi wypełnić formularz zgłoszeniowy, który należy złożyć do wskazanego w ogłoszeniu koordynatora ze szkoły. Selekcja uczestników będzie przebiegała dwuetapowo:

- w pierwszym etapie każdy kto złoży formularz zgłoszeniowy zostanie zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną i test gdzie zostanie sprawdzony stopień języka angielskiego. Weryfikacje językową przeprowadzi native speaker. Uczniowie będą oceniani w skali punktowej od 0-10 pkt.

- drugi etap to weryfikacja formularzy pod względem spełniania ww. kryteriów uczestnictwa i ocena zgłoszeń przez Komisję Rekrutacyjną w składzie: Koordynator projektu i nauczyciele szkolni ze szkół uczestniczących w projekcie. Po zakończonej rekrutacji zostaną sporządzone 2 listy: główna i rezerwowa uczestników projektu.

Osoby odpowiedzialne za realizację projektu.

Pan dyrektor ZSZ im. Stanisława Staszica w Pińczowie mgr Tadeusz Niewygoda. Koordynator projektu Anna Równicka-Wójcik nauczyciel przedmiotów zawodowych w tej placówce.

Przydatne strony internetowe

1. www.europass.org.pl

2. www.frse.org.pl

3. www.leonardo.org.pl

OSOBY DO KONTAKTU

KOORDYNATOR PROJEKTU ? ANNA RÓWNICKA ?WÓJCIK, ANITA DOMAGAŁA

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

1. Formularz zgłoszeniowy.pdf

2. Oświadczenie ucznia

3. Regulamin stażu

English French German Italian Portuguese Russian Spanish
wrzesień 2020
pwścpsn
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
1457724
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Do zeszłego tyg.
W tym miesiącu
W zeszłym m-cu
Wszystkie dni
345
747
2796
1451579
9460
16105
1457724

Your IP: 3.237.71.23
Server Time: 2020-09-18 12:05:07
Visitors Counter
Dzisiaj jest
Piątek
18 września 2020
Imieniny obchodzą
Dobrowit, Irena, Irma, Józef, Ryszarda, Stefania, Tytus, Zachariasz
Do końca roku zostało
105 dni

logo cke

odnośnik,jpg

 
Powered by Joomla!®. Developed by: joomla 2.5 themes  Valid XHTML and CSS.

J.H. zszpinczow.pl Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.